Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Ranking ośrodków terapii uzależnień

​Z myślą o wszystkich osobach, które poszukują leczenia problemów z uzależnieniami, powstał ranking ośrodków terapii uzależnień. Znajdziesz tu listę wybranych polskich ośrodków terapeutycznych, które oferują leczenie stacjonarne uzależnień. Choć oferty naszych ośrodków są zróżnicowane, to wszystkie skupiają się na leczeniu i terapii.

Nasz ranking ośrodków leczenia uzależnień oparty jest na wiarygodnych opiniach pacjentów Bierzemy pełną odpowiedzialność za dokładność ocen i danych.

Ośrodki leczenia uzależnień - ranking

Ośrodki leczenia uzależnień te mają na celu pomoc pacjentom cierpiącym z powodu uzależnień. Do tych uzależnień zalicza się hazard, narkotyki, alkoholizm, narkomanię. Choć oferta poszczególnych ośrodków może się różnić, ich cel jest taki sam: leczenie uzależnienia. Chociaż terapie oferowane przez psychoterapeutów mogą się różnić w zależności od ośrodka, ośrodki wymienione w tym rankingu gwarantują profesjonalizm i jakość swoich pracowników - psychoterapeutów.

1. Dezyderata

Górski Ośrodek Terapii Uzależnień "Dezyderata", znajduje się w Rabce Zdroju w Beskidzie Wyspowym. Jest to spokojne miejsce z dala od zgiełku, ale blisko szlaków turystycznych. Z ośrodka roztacza się piękny widok na szczyt Lubonia i panoramę gór. Znajdziecie tu Państwo spokój, ciszę i relaks. To tutaj mamy nadzieję pokazać osobom uzależnionym, że w życiu jest piękno i wartość. Ośrodek dokłada wszelkich starań, aby pacjenci czuli się swobodnie. Od momentu przyjazdu do Ośrodka, do momentu wyjazdu, tworzą ciepłą i przyjazną atmosferę.

Ośrodek oferuje kompleksowe leczenie wszystkich uzależnień od alkoholu, narkotyków i leków oraz nadzieję i pomoc osobom cierpiącym z powodu uzależnień, a także współwystępujących zaburzeń psychicznych takich jak lęki, depresje, nerwice itp. Uzależnienia mogą powodować poważne zaburzenia emocjonalne i wpływać na funkcjonowanie rodzin/sąsiadów. Dlatego z ich pomocy skorzystają również członkowie rodzin osób uzależnionych oraz inni bliscy - współuzależnieni.


2. MEDI-LIFE Ośrodek Rozwoju i Terapii Uzależnień

Ośrodek MEDI-LIFE jest częścią Grupy Medycznej MEDILIFE, w skład której wchodzą Poradnie Terapii Uzależnień oraz Poradnie Zdrowia Psychicznego. Ośrodek znajduje się w Konstancinie Jeziornej, niedaleko Warszawy. Nad prawidłowym przebiegiem programu terapeutycznego czuwa Zespół Medyczny dr Anny Marii Figury. W jego skład wchodzą lekarze psychiatrzy, terapeuci uzależnień oraz trenerzy personalni. Ośrodek oferuje Intensywną Terapię w formie Psychoterapii. Obejmuje ona konsultację z lekarzem psychiatrą, sesje indywidualne, sesje grupowe oraz różnorodne zajęcia wspomagające terapię, takie jak: techniki relaksacyjne, Joga, techniki radzenia sobie z emocjami, warsztaty z zakresu asertywności i wiele więcej.

Każdy pobyt w Ośrodku rozpoczyna się od diagnozy medycznej. Zapewniamy również zwolnienia lekarskie na czas terapii. Centrum oferuje zarówno opiekę całodobową (z noclegiem), jak i usługi ambulatoryjne. Każdorazowo proces terapeutyczny rozpoczynamy od pełnej diagnozy medycznej i terapeutycznej. Oferujemy 200 godzin terapii w tygodniu (8h dziennie), a jako najskuteczniejszy rodzaj terapii stosujemy psychoterapię.


 

 

3. Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO oferuje wygodne pokoje, TV oraz kuchnię, która serwuje smaczne posiłki. Na terenie Ośrodka znajduje się basen, jacuzzi, sauna, korty tenisowe, boiska sportowe, siłownia, kręgielnia, z których klienci mogą korzystać w celach rekreacyjnych i sportowych. Obiekt położony jest nad Jeziorem Wadzyńskim i posiada własną plażę, kąpielisko, miejsce do wędkowania.

Ośrodek NEFO oferuje wysoce skuteczną autorską terapię, którą z powodzeniem ukończyły setki osób. Oferuje kompleksowy program terapeutyczny, który obejmuje sesje indywidualne i grupowe. Psychoterapia oferowana jest przez siedem dni w tygodniu. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie czasu spędzonego w Ośrodku.

Współpracują z wieloma instytucjami finansowymi, firmami oraz osobami prywatnymi, które są otwarte na los drugiego człowieka. Zespół tworzą pozytywnie nastawieni terapeuci, a także osoby, które naprawdę chcą pomóc.


 

 

4. Ośrodek Terapii Uzależnień “Szansa na wolność “

Prywatność ośrodka leczenia uzależnień jest tym, co czyni go wyjątkowym. Nic nie może być zrobione poza murami. Jest to kluczowe w procesie zdrowienia. Ośrodek tworzą profesjonaliści, którzy posiadają szeroką wiedzę z zakresu leczenia uzależnień.

Ośrodek oferuje wsparcie i opiekę w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Pomoże Ci poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami i powrócić do zdrowia. Ośrodek posiada tylko 10 miejsc, co pozwala nam bardziej skupić się na każdej osobie i zapewnić wsparcie terapeutyczne.


 

 

5. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Skrzydła

Ośrodek terapii uzależnień Skrzydła to prywatny ośrodek odwykowy zajmujący się leczeniem uzależnień. Nie współpracujemy z Narodową Służbą Zdrowia. Oferujemy wyłącznie leczenie komercyjne. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień stają się w Polsce coraz bardziej powszechne. Jednak nie wszystkie z nich posiadają odpowiednie zezwolenia. Jesteśmy legalnie działającym ośrodkiem odwykowym, który jest wpisany do Rejestru Placówek Medycznych.

Badania wykazały, że otoczenie i świat przyrody mają istotny wpływ na powodzenie leczenia. Dlatego ośrodek terapii uzależnień został stworzony w sercu Kaszub, w otoczeniu lasów i jezior.


 

 

 

6. Ośrodek Terapii Uzależnień BOROWIK

Jest to miejsce, które może pomóc w wyjściu z uzależnienia. Jest ono przeznaczone nie tylko dla osób uzależnionych od narkotyków czy alkoholu, ale także dla osób uzależnionych od hazardu, zakupoholizmu i seksoholizmu. Leczenie uzależnień zapewnia wyspecjalizowana kadra: 8 psychologów, 8 psychoterapeutów i specjalistów psychoterapii uzależnień, a także pielęgniarka, ratownik medyczny, specjaliści od jogi, masażu, medytacji, relaksacji oraz doktor psychologii.

Każdy proces terapeutyczny jest niepowtarzalny. BOROWIK oferuje kilka programów terapii stacjonarnej. Każdy program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Każda terapia rozpoczyna się od diagnozy i analizy na temat aktualnej sytuacji klienta.


 

 

 

7. Ośrodek Terapii Uzależnień Nowe Życie

Wapnica to miejsce, w którym znajduje się Ośrodek Terapii Uzależnień Nowe Życie. Znajduje się on w województwie zachodniopomorskim. Oferuje pomoc osobom, które są uzależnione od hazardu, narkotyków i alkoholu. Oprócz profesjonalnego wsparcia, znajdziesz tu również certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień. Jezioro i okoliczne lasy to świetne miejsce do prowadzenia terapii. Daje to również możliwość zrelaksowania się. Pacjenci po terapii mogą brać udział w zajęciach takich jak basen, sauna czy wycieczki krajoznawcze. Wiele osób skorzystało z pomocy ośrodka w zakresie różnych uzależnień. Ośrodek jest świadectwem tego, że każdy rodzaj uzależnienia można pokonać dzięki determinacji, ciężkiej pracy i motywacji. Każdy pacjent, który zdecyduje się na pobyt w "Nowym Życiu" może liczyć nie tylko na komfortowe warunki, ale także na profesjonalną terapię i indywidualne podejście.


 

8. Prywatny Ośrodek Terapeutyczny EMPATIA

Prywatny Ośrodek Terapeutyczny EMPATIA znajduje się około 7 km od Płocka. EMPATIA położona jest w otulinie pomiędzy Wisłą, a Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym. Można się tu zrelaksować i wyciszyć poprzez bliski kontakt z naturą. Spacery po lesie pozwalają nam odnaleźć harmonię i komfort psychiczny. Autorski program terapeutyczny został opracowany przez zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wieloletnie, połączone doświadczenie. Celem EMPATII jest pomoc innym w odnalezieniu drogi do trzeźwości. Ośrodek zapewnia atmosferę, gdzie każdy będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Ośrodek zapewnia także ciepłe, przyjazne otoczenie, ponieważ powstał z pasji do pomagania innym, ośrodek wszelkich starań, aby każdy czuł się silny i zmotywowany.


 

 

 

9. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień „Parasol”

Ośrodek Parasol znajduje się w Ustroniu, pięknej miejscowości. Znajdziesz tu wsparcie w odwyku od substancji psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki i środki odurzające. Wykwalifikowani specjaliści z tego ośrodka pomogą Ci również pokonać uzależnienie od zakupów, hazardu i papierosów. Każdy pacjent otrzymuje indywidualny plan terapii. Personel jest zaangażowany w sukces pacjenta i będzie go wspierał w trakcie jego realizacji. W "Parasolu" panują domowe warunki. Zajęcia, które odbywają się poza terapią, często odbywają się w grupach lub na świeżym powietrzu, jeśli pozwalają na to warunki. Bliscy osób uzależnionych mogą otrzymać bezpłatną pomoc podczas pobytu w ośrodku.


 

 

 

10. Ośrodek Be Free

Ośrodek Be Free można znaleźć w Ślesinie, małym wielkopolskim miasteczku, które znajduje się tuż obok Lichenia. Znajdziesz tu pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu, narkotyków i leków. Ośrodek jest otwarty dla każdego, kto ukończył 22 lata. Kadra Be Free składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę. Ośrodek znany jest z przyjaznej rodzinie atmosfery. Terapie oferowane są na 4, 6 lub 8 tygodni. Można przedłużyć pobyt do 16 tygodni lub wziąć udział w obozie motywacyjnym, który trwa 2 tygodnie. W tym czasie można zdecydować się na dalsze leczenie.


 

Na czym polega terapia?

Terapia polega na nauczeniu się akceptacji siebie, nauczeniu się jak z tym żyć i jakie są jego objawy i mechanizmy. Terapia może również pomóc w zrozumieniu swoich emocji i uczuć. Terapia pomaga zrozumieć siebie i zmierzyć się ze swoimi lękami i problemami. Terapia może pomóc osobom uzależnionym w pokonaniu nałogu i uczynić ich lepszymi ludźmi.

Kiedy osoba uzależniona nie jest w stanie kontrolować swojego uzależnienia, terapia może być konieczna. Po tym jak osoba uzależniona zdecydowała się na terapię, zauważy najbardziej oczywiste oznaki uzależnienia. Należą do nich: chęć używania środków pobudzających lub substancji uzależniających, objawy odstawienia, zwiększona tolerancja oraz kompulsywne i ciągłe przyjmowanie środków pobudzających.

Leczenie alkoholizmu odbywa się zazwyczaj wtedy, gdy alkoholik stracił kontrolę nad tym, ile pije i nie jest już w stanie kontrolować tego, co pije. Pociąg do alkoholu odczuwają tylko dlatego, że czują przymus jego picia. Alkoholizm może być spowodowany przez wiele czynników, takich jak genetyka, czynniki społeczne lub rodzinne. Alkoholizm może być spowodowany przez czynniki genetyczne, społeczne lub rodzinne. Nie jest możliwe wyleczenie alkoholizmu. Leczenie obejmuje zazwyczaj detoks i psychoterapię. Wyżej wymieniona lista ośrodków pomoże wybrać odpowiedni ośrodek leczenia uzależnień.