Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Długotrwałe skutki działania metamfetaminy

Metamfetamina to narkotyk dość wyjątkowy, o którym słyszymy w popkulturze wraz z takimi rzeczami jak laboratoria mety, tweakowanie i usta mety. "The Faces of Meth" to szeroko rozpoznawalna kampania przeciwko narkotykowi i nie ma wątpliwości co do szkód, jakie może on w widoczny sposób powodować. Długoterminowe skutki używania mety są zróżnicowane, więc oto spojrzenie na niektóre z najpoważniejszych.

Długoterminowe skutki metamfetaminy na ciało

Długotrwałe stosowanie mety robi wiele szkód dla ciała, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Fizyczny wygląd długotrwałego użytkownika met jest szokujące i zwykle bardziej ekstremalne niż użytkowników innych narkotyków. Zwężone naczynia krwionośne prowadzą do użytkownika skóra wydaje się starsze, ponieważ traci swój zdrowy blask i jego elastyczność. Uszkodzenie naczyń krwionośnych i tkanek sprawia również, że trudniej jest organizmowi naprawić szkody, takie jak wrzody, które są powszechne u użytkowników met.

Użytkownicy mety często doświadczają uszkodzeń zębów i dziąseł. Ponieważ ich ślina wysycha, pozwala to kwasowi w ustach na zjedzenie zębów i spowodowanie ubytków. Bez właściwej opieki stomatologicznej, użytkownicy mety często tracą zęby. Grinding zębów podczas wysokiej może również przyczynić się do uszkodzenia.

Uszkodzenie naczyń krwionośnych i wysokie ciśnienie krwi, że meta powoduje również wpływa na serce i mózg, co może prowadzić do chorób serca, zawału serca, udaru mózgu. Meth uszkadza również nerki, wątrobę i płuca, i może powodować utratę wzroku.

Długotrwałe skutki działania metamfetaminy na mózg

Meth wpływa na mózg szczególnie w systemach dopaminy i serotoniny, które są "centrami przyjemności". To uszkodzenie może zająć więcej niż rok, aby odwrócić, lub może być trwałe. Spowoduje to, że użytkownicy mety czują się przygnębieni, niespokojni i drażliwi. Mogą wystąpić wahania nastroju, halucynacje, bezsenność, chęć samookaleczenia i psychozy, które są trudne do leczenia. Może również powodować utratę pamięci i trudności z koncentracją. Krytyczne myślenie i umiejętności rozumowania użytkowników mety mogą być upośledzone.

Uszkodzenie mózgu spowodowane przez metę zwiększa również ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona, a uszkodzenia są podobne do tych spowodowanych przez udary, napady i chorobę Alzheimera.

Inne długoterminowe skutki zażywania metamfetaminy

Kiedy ktoś używa mety przez długi okres czasu, są one na ryzyko uzależnienia. Uzależnienie przynosi wiele innych długoterminowych konsekwencji, takich jak zranione relacje, bezpieczeństwo finansowe, i kłopoty z prawem lub w miejscu pracy. Kiedy użytkownicy mety uzależniają się i desperacko szukają kolejnego haju, mogą działać gwałtownie lub stać się samobójcami.

Innym ryzykiem związanym z długotrwałym stosowaniem mety jest wzrost tolerancji. Użytkownik będzie potrzebował więcej mety, aby doświadczyć tego samego haju, co spowoduje jeszcze poważniejsze skutki fizyczne i emocjonalne, a ich ryzyko śmierci jest zwiększone.

Inne zagrożenia obejmują pośrednie konsekwencje używania mety. Ponieważ meta zwiększa libido i obniża zahamowania, użytkownicy mety mogą zakontraktować STD lub uzyskać inne poważne obrażenia. Meth tłumi również apetyt, więc wielu użytkowników doświadcza niezdrowej utraty wagi i niedożywienia.