Jakie są efekty odstawienia metamfetaminy?

Walter White ci nie powiedział? Metamfetamina wyrządza poważne szkody.

Czym dokładnie jest metamfetamina?

Metamfetamina jest silnym, wysoce uzależniającym środkiem pobudzającym, który wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Znany również jako metamfetamin, kreda, lód i kryształ, wśród wielu innych terminów, ma postać białego, bezwonnego, gorzkiego w smaku krystalicznego proszku, który łatwo rozpuszcza się w wodzie lub alkoholu.

Metę można palić, wciągać, wstrzykiwać lub stosować poprzez czopki - choć staramy się o tym nie myśleć. Ludzie, którzy używają metamfetaminy w celach rekreacyjnych robią to z powodu intensywnych uczuć euforii jest powoduje. Metamfetamina również efekty fizyczne, takie jak w zwiększenie w mówieniu i spadek apetytu.

Prawdziwy efekt meta pochodzi z intensywnych i prawie urojenia uczucia euforii i niezwyciężony. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej intensywnych hajów można czuć.

Efekty mety zazwyczaj trwa kilka godzin do jednego dnia w zależności od tego, ile osoba wzięła. Metamfetamina kopie bardzo szybko i nie długo, aż użytkownik będzie doświadczenie serii fizycznych i psychicznych objawów wycofywania się z leku.

Fizyczne objawy odstawienia metamfetaminy

Fizyczne objawy odstawienia mety są bardzo niewygodne. Efekty wycofania i ich nasilenie będzie się różnić od osoby do osoby, ale są fizyczne objawy, które są bardzo powszechne.

Objawy fizyczne obejmują:

 • Anoreksja lub brak zainteresowania jedzeniem
 • Nadaktywność
 • Zwiększona częstość akcji serca
 • Biegunka lub zaparcia
 • Swędzenie
 • Słabe widzenie
 • Trądzik Niskie lub wysokie ciśnienie krwi
 • Szybkie oddychanie
 • W najgorszych przypadkach, uzależnienie od mety może spowodować atak serca, udar, a nawet śmierć

Nawet z bólem związanym z fizycznymi skutkami odstawienia, większość osób nadużywających mety zgłasza, że prawdziwym problemem są skutki psychiczne związane.

Psychologiczne objawy odstawienia metamfetaminy

Oprócz fizycznego uzależnienia, uzależniony doświadczy mnóstwo następujących objawów:

 • Znaczny niepokój
 • Zamieszanie
 • Bezsenność
 • Zaburzenia nastroju
 • Zachowania agresywne

W poważniejszych przypadkach, osoby nadużywające będą doświadczać epizodów psychotycznych.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś kogoś doświadczającego tych objawów, możesz zrozumieć z pierwszej ręki, jak traumatyczne mogą być te epizody. Sprawca może doświadczyć halucynacji, które są zarówno słuchowe jak i wzrokowe. Mogą cierpieć z powodu intensywnej paranoi (zwykle, że ktoś jest na zewnątrz, aby dostać je) lub może nawet doświadczyć intensywne urojenia; na przykład wiele osób mówi, że mają owady pełzające pod skórą.

Wszystko to może brzmieć jak coś z powieści science-fiction, ale w rzeczywistości te psychologiczne efekty odstawienia nie są rzadkie dla osób schodzących z mety. Powodem tak silnych skutków zajmuje się zmianami, że meta przynosi do chemii mózgu.

Badania przeprowadzone na osobach przewlekle nadużywających metamfetaminy wykazały również poważne zmiany strukturalne i funkcjonalne w obszarach mózgu związanych z emocjami i pamięcią, co może być przyczyną wielu problemów emocjonalnych i poznawczych obserwowanych u osób przewlekle nadużywających metamfetaminy.

Metamfetaminmoże trwale zniszczyć receptory dopaminy co sprawia, że efekty trwają bardzo długo, nawet lat. Istnieje wiele doniesień o odzyskanych uzależnionych od mety cierpiących na ciężką depresję, niepokój, utratę popędu płciowego i niestabilne zachowanie emocjonalne.

Badania wykazały, że mózg może się z czasem sam uzdrowić.

Leczenie uzależnienia od mety

Większość osób uzależnionych od metamfetaminy jest zmuszona do uczęszczania do ośrodka detoksykacyjnego, gdzie dostępne są zorganizowane zabiegi w trybie stacjonarnym lub ambulatoryjnym.

Terapia poznawczo-behawioralna jest często terapią z wyboru w leczeniu wielu uzależnień od narkotyków, takich jak metamfetamina. Terapia ta ma na celu leczenie myśli i cognition's, który jest skierowany do korygowania błędów i modyfikowania podstawowych przekonań, które prowadzą do wadliwego myślenia i działania. Detoks w bezpiecznym i klinicznym centrum medycznym jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Często użytkownicy mety są również detoksykacji z innych leków, takich jak opiaty, więc mogą potrzebować pomocy medycznej dla innych objawów odstawienia. W procesie rzucania mety, osoba może doświadczyć ciężkiej depresji, lęku, psychozy, myśli samobójcze, lub problemy ze snem, które trwają dłużej niż jeden lub dwa tygodnie. Mogą one być leczone lekami takimi jak leki przeciwdepresyjne, przeciwlękowe (niebenzodiazepiny), przeciwpsychotyczne lub środki nasenne.

Metamorfoza może być trudna do leczenia, ponieważ tak wiele trwałych problemów ma podłoże psychologiczne. Leki są często przepisywane w celu leczenia objawów, ale powrót chemii mózgu do normy wymaga czasu i długotrwałej abstynencji.

Najskuteczniejsze leczenie to takie, które jest wieloaspektowe i może obejmować terapię poznawczo-behawioralną, doradztwo grupowe i indywidualne, edukację na temat narkotyków, uzależnień i nawrotów oraz program.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi faktami dotyczącymi odstawienia mety, może się to wydawać koszmarem. Dla wielu osób może to być. Nie oznacza to, że wyleczenie z uzależnienia od mety nie jest możliwe. Dzięki wsparciu, determinacji i wskazówkom wielu uzależnionych od mety odzyskuje zdrowie i pozostaje trzeźwa przez całe życie. Wiele z tych odzyskanych uzależnionych meta używać ich doświadczenie, aby pomóc innym ludziom, którzy mogą również mieć problemy z meta i jego skutki odstawienia.

Rzucanie mety jest bardzo poważny wybór życia. Metamfetaminma bardzo destrukcyjne cechy do niego, i to jest szczególnie szkodliwe dla ciała. Najlepszą opcją jest detoks, a następnie uczestniczyć w centrum leczenia uzależnień. Zbyt często ludzie próbują rzucić metamfetaminbez pomocy profesora, i bardzo rzadko to działa.