Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Dlaczego alkohol obniża twoje zahamowania?

Prawie tak szybko, jak alkohol wchodzi do krwiobiegu, udowodniono, że obniża on osobiste zahamowania. Tak, to sprawi, że osoba czuje się bardziej zrelaksowany i wychodzących, ale to również sprawia, że ludzie robią kilka naprawdę głupie rzeczy. Mózg nie będzie podejmował najlepszych decyzji, gdy jest pod wpływem Jacka Danielsa.

Jak alkohol to robi?

Kiedy pewna ilość alkoholu jest spożywana przez osobę, jej mózg zaczyna uwalniać dopaminę, im więcej alkoholu tym więcej dopaminy. Dopamina jest substancją chemiczną, którą twój mózg wytwarza, abyś czuł się dobrze. Celem tej substancji chemicznej jest sprawienie, aby ciało chciało robić rzeczy, które są dla niego zdrowe. Obejmuje to, ale nie jest ograniczone do; jeść zdrowo, ćwiczenia i robi miłe rzeczy dla innych. Problemem jest ciężkie picie będzie zwolnić tyle dopaminy, że twój mózg nie może odróżnić dobrej decyzji i złej decyzji. Fakt i kropka - Niewielu z nas poszłoby na smugę przez boisko piłkarskie całkowicie trzeźwe.

Dopamina blokuje o wiele więcej niż tylko zdolność naszego umysłu do podjęcia nieco odpowiedzialnej decyzji, blokuje wszystkie jej przejawy. Jeden lub dwa drinki mogą pomóc komuś zrelaksować się i stać się nieco bardziej wychodzącym na spotkaniu towarzyskim lub na imprezie. Właśnie dodać kilka więcej drinków może skłonić kogoś do rozpoczęcia działania w sposób, który zwykle nie byłby. Kilka przykładów działań, które ludzie podejmują po pijanemu to

  • Ryzykowne zachowania seksualne
  • Popełnianie bezsensownych przestępstw
  • Wdawanie się w bójki lub inne rodzaje agresywnego zachowania
  • wygłaszanie absurdalnie nieodpowiednich komentarzy do przyjaciół, rodziny i/lub współpracowników
  • Eksperymentowanie z innymi narkotykami i substancjami
  • Prowadzenie samochodu pod wpływem
  • Wykonywanie boleśnie złych wersji piosenek przed ludźmi podczas wieczoru karaoke.

Jeśli doświadczyłeś niektórych z tych rzeczy w przeszłości podczas picia, być może używasz alkoholu do samoleczenia.

Jakie są zagrożenia związane z obniżeniem poziomu zahamowań?

Podczas picia wiele osób podejmuje pewne złe decyzje, które nawet nie przeszłyby im przez myśl, kiedy są trzeźwi. Seks bez zabezpieczenia z nieznajomymi może prowadzić do wielu rodzajów STDS i może również prowadzić do ciąży. Według MADD (Mother's against drunk driving) codziennie w Stanach Zjednoczonych 28 osób traci życie z powodu albo jazdy po pijanemu, albo bycia uderzonym przez pijanego kierowcę. Ludzie są stale przyjmowani do szpitala z powodu zatrucia alkoholem, niektórzy nawet tracą życie. Wiele osób trafia do więzienia z powodu głupich lub brutalnych czynów, które popełnili, gdy byli pijani.

Alkohol jest niezwykle uzależniający. nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Jeśli osoba pije codziennie przez tygodnie na końcu, a następnie próbuje po prostu zatrzymać swoje ciało może przejść przez różną ilość objawów wycofania podobne do nadużywania heroiny. Można dostać wstrząsy, zimne poty, bóle mięśni, niepokój, wahania nastroju i może nawet mieć zagrażające życiu napady. Ludzie często szukają pomocy specjalistów lub grup wsparcia, aby pomóc im poluzować uchwyt, że alkohol zyskał na ich życiu.