Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Dobre wskazówki i porady dotyczące uzyskania i utrzymania trzeźwości

Po prostu nie możesz przestać pić. Chcesz rzucić, ale nie wiesz jak wytrzeźwieć. Co to w ogóle znaczy?

Pamiętam bardzo dobrze fizyczne objawy mojego alkoholizmu. Trzęsienie się, skurcze i bóle głowy. Bardziej bolesny od fizycznego był ból emocjonalny i duchowy. Radzenie sobie z alkoholizmem jest przerażające. Wiesz, że nie możesz pić tak wiecznie, ale nie wiesz, jak przestać. Decyzja o tym, jak wytrzeźwieć należy do ciebie, ale jest kilka podejść, które działają najlepiej.

Jeśli jesteś gotowy, możesz wytrzeźwieć. Na początku pomysł, aby już nigdy nie pić jest bardzo przytłaczający, ale możesz to zrobić. Obiecuję!

Jest wiele kroków, które możesz podjąć, aby pomóc sobie w wytrzeźwieniu raz na zawsze. Droga do trzeźwości nie jest łatwa, ale te kroki mogą pomóc Ci wejść na właściwą drogę, abyś mógł pracować nad swoim celem, jakim jest rzucenie picia na dobre.

Detoks pod nadzorem medycznym

Pierwszym krokiem jest detoks! Jest to bardzo ważne. W chwilach nagłej ambicji dostanę super motywację i będę chciał być trzeźwy na raz. Planowałem zakończyć detox i leczenie wszystko w tym samym dniu, i iść o mojej wesołej drodze. Odstawienie alkoholu nie działa w ten sposób. Odstawienie od każdego narkotyku jest niewygodne, ale odstawienie alkoholu jest szczególnie niebezpieczne.

Leki i nadzór medyczny są pomocne, a będziesz odzwyczaić się od narkotyków lub alkoholu. Profesjonalna klinika pomoże w kilku sprawach.

  • Będziesz mógł odpocząć. Weź to ode mnie, dobry sen jest trudny do zdobycia, gdy ma się do czynienia z alkoholizmem. Te kilka dni odpoczynku to wielka sprawa.
  • Staniesz się nawodniony. Alkoholicy prawie zawsze są odwodnieni. Nawodnienie przywróci ci cerę, pomoże z bólami głowy i oczyści twój system.
  • Dostaniesz witaminy i składniki odżywcze z powrotem w swoim ciele. Ponownie, prawie wszyscy alkoholicy są niedożywione i twoje ciało jest głodny dla prawdziwego jedzenia. Widziałem ludzi zyskać 10 funtów w ciągu tygodnia z regularnych nawyków żywieniowych w detox.
  • Detoks nadzorowany medycznie. Nie mówię tego jako taktyki strachu, wycofanie alkoholu musi być traktowane poważnie. Może prowadzić do drgawek, konwulsji i śmierci.
  • Specjaliści będą cię monitorować. Dostaniesz odpowiednie leki regulujące ciśnienie krwi, będziesz miał regularnie sprawdzane parametry życiowe i dostaniesz miejsce, w którym będziesz czuł się bezpiecznie i zrelaksujesz się najlepiej jak potrafisz.

Ok - więc udało Ci się przejść przez detoks. To dopiero początek. Dla ludzi, którzy są poważne o uzyskanie ich życie razem, zawsze polecam stacjonarnego programu leczenia.

Uzyskanie trzeźwości poprzez leczenie w ośrodkach odwykowych

Większość alkoholików potrzebuje leczenia. Istnieją przypadki, w których ludzie byli w stanie zatrzymać się na własną rękę, ale te przykłady są mało i daleko. To straszne, aby zostawić rodzinę, przyjaciół i komfort domu, aby przejść do leczenia, ale dla mnie, myśl o życiu alkoholików było jeszcze bardziej przerażające.

W końcu, leczenie powinno być pozytywnym doświadczeniem dla każdego, kto jest skłonny słuchać.

Detoks zawsze powinien być wykonany z nadzorem medycznym. Odstawienie alkoholu może być śmiertelne.

Inną pozytywną korzyścią z poszukiwania leczenia w obiekcie, gdy próbuje się wytrzeźwieć jest fakt, że nie trzeba się martwić o bycie kuszonym do picia. Szanse są, że masz alkohol w domu lub że można dostać go stosunkowo łatwo z pobliskiego sklepu, ale to nie jest przypadek w centrum leczenia. Szukając odwyku, możesz rozpocząć proces leczenia, zanim znajdziesz się w sytuacji, w której możesz dostać alkohol w swoje ręce.

Wreszcie, leczenie może zapewnić Ci doradztwo i sesje, które mogą pomóc przygotować się do życia bez alkoholu. Może być trudno znaleźć ludzi, którzy rozumieją, jak się czujesz lub swoją potrzebę trzeźwości w świecie zewnętrznym, ale będziesz otoczony przez troskliwe osoby, które wiedzą dokładnie, przez co przechodzisz. Możesz skorzystać z poradnictwa, aby dowiedzieć się o wszelkich problemach, na które możesz cierpieć, a w trakcie leczenia możesz nauczyć się umiejętności życiowych, które pomogą ci po wymeldowaniu się i powrocie do świata.

Do dziś utrzymuję kontakt z moim doradcą w trakcie leczenia. Wiele się nauczyłem z tego doświadczenia i ogólnie było to dla mnie pozytywne doświadczenie. Leczenie może nie wydawać się świetnym momentem, ale jeśli pozostaniesz otwarty i będziesz chciał przyjąć pomoc, możesz się wiele o sobie nauczyć.

Dla każdego, kto cierpi z powodu uzależnienia od alkoholu, leczenie jest świetnym pierwszym krokiem. Dzięki niemu dowiesz się, jak wytrzeźwieć w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku i przygotujesz się do kolejnych kroków na drodze do pokonania uzależnienia.

Istnieje wiele różnych rodzajów rehabs do leczenia nadużywania substancji . Rehabs będzie adresować pytania, jak uzyskać trzeźwy i jak pozostać trzeźwy. Rehab może trwać w dowolnym miejscu od kilku dni do kilku miesięcy. Długoterminowe programy odwykowe z co najmniej trzech miesięcy są najbardziej skuteczne.

Dostosowanie się do odwyku może być bardzo przytłaczające na początku. Nierzadko osoby uzależnione chcą opuścić odwyk na początku, ale negatywne uczucia zwykle ustępują z czasem. Twoje doświadczenie na odwyku będzie w dużej mierze zależało od twojej perspektywy, miejsca, do którego się udajesz, innych pacjentów i dostawców.

Program 12 kroków

Programy dwunastokrokowe, takie jak Anonimowi Alkoholicy, Anonimowi Narkomani i inne, również oferują ogromne wsparcie i wiedzę, jak wytrzeźwieć. Uczęszczanie na spotkania AA lub NA może być bardzo pomocne i inspirujące dla osób uzależnionych. 12 kroków zapewnia miłość i wsparcie dla kogoś, kto może czuć się samotny. To samo w sobie może zdziałać cuda dla someones samooceny i emocjonalnego samopoczucia.

Programy dwunastokrokowe są bardzo skuteczne dla osób, które naprawdę chcą rzucić palenie. Nie każdy lubi format spotkań i 12 kroków, więc AA lub NA mogą nie być dla każdego. Istnieją również grupy nie realizujące 12 kroków.

Anonimowi Alkoholicy

Anonimowi Alkoholicy pomogli milionom ludzi odnaleźć zdrowie.

Anonimowi Alkoholicy pomogli niezliczonej liczbie osób pozostać trzeźwymi i mogą pomóc również Tobie. Anonimowi Alkoholicy poświęcają się pomaganiu ludziom w zrozumieniu ich uzależnień i tego, jak je pokonać. Możesz otrzymać miłość, zachętę, wsparcie i narzędzia, których potrzebujesz dzięki temu programowi.

Dla mnie największą zaletą, jaką uzyskałem z mojego czasu na spotkaniach AA, były relacje, które stworzyłem. Byłem w stanie znaleźć ludzi, z którymi byłem związany i spędzić czas na czacie z nimi, ucząc się o nich i znajdując wspólną płaszczyznę, na której mogłem się z nimi związać. Dowiedziałem się, że nie jestem tak samotny i wyjątkowy, jak myślałem.

AA może nauczyć cię, jak pomagać w otrzymywaniu pomocy. Ten ciągły system miłości i wsparcia nadaje cel i sens milionom odzyskanych alkoholików na całym świecie.

AA to rewolucyjny program, który został zaprojektowany tak, aby zmienić twój sposób myślenia i umieścić cię w kontakcie z wyższą siłą, która może dać ci nadzieję. Jest to bardzo praktyczny program i jest trochę źle rozumiany. Wiele osób postrzega AA jako program nadmiernie zorientowany na Boga. Faktem jest, że AA ma bardzo demokratyczne przekonania i każda osoba może sama zdecydować, w co wierzyć. Ostatecznym celem i myślenie jest przejść przez 12 kroków, znaleźć wspólnotę i zbudować wokół siebie wspólnotę dla wsparcia i pomóc innym alkoholikom.

Leczenie ambulatoryjne

Inną dostępną opcją, aby pomóc Ci uzyskać trzeźwość jest leczenie ambulatoryjne. Leczenie ambulatoryjne oferuje wiele z tych samych rzeczy, co leczenie stacjonarne i często obejmuje zasady 12 kroków lub spotkania. Jedyna różnica polega na tym, że nie żyjesz w kontrolowanym środowisku, jak na odwyku.

Leczenie ambulatoryjne jest często wygodniejsze dla osób, które muszą kontynuować pracę lub mają inne zobowiązania. Jeśli nie żyjesz we wspierającym, wolnym od narkotyków środowisku poza terapią ambulatoryjną. Utrzymanie trzeźwości poza leczeniem może być znacznie trudniejsze.

Zasadniczo terapia ambulatoryjna jest kolejnym krokiem w dół od terapii stacjonarnej i wiele razy program jest przyzwyczajony do budowania umiejętności życiowych. Niektóre korzyści z terapii ambulatoryjnej obejmują...

  • Budowanie umiejętności życiowych. Wiele ośrodków ambulatoryjnych pomoże w takich umiejętnościach jak budowanie CV, umiejętności przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, zarządzanie pieniędzmi i pomoże Ci w codziennych obowiązkach, takich jak zakupy spożywcze i komunikacja.
  • Kontynuowanie opieki jeden na jeden. Nie jest rzadkością, że placówki ambulatoryjne są bardziej dostosowane do udzielania bardziej osobistego doradztwa.
  • Ciągła praca nad odzyskaniem i uczenie się mechanizmów radzenia sobie z rzeczywistymi problemami świata bez zwracania się do picia.
  • Możesz nawiązać przyjaźnie. Przekonasz się, że masz więcej wspólnego z innymi klientami, a potem zdałeś sobie sprawę. Wiele długoterminowych relacji może być utworzonych w tym doświadczeniu łączenia.

Inne sposoby na wytrzeźwienie

Leczenie i Anonimowi Alkoholicy pracują bardzo dobrze razem dla wielu ludzi, ale są pewne osoby, które uczą się, jak stać się trzeźwym poprzez inne metody. Dlatego dobrym pomysłem jest przyjrzenie się wszystkim opcjom, aby móc wybrać odpowiednią dla siebie.

Na przykład, niektórzy ludzie w końcu zmęczyli się piciem z tego czy innego powodu i dokonują niezbędnych zmian w swoim życiu na własną rękę. Coś może pójść źle w życiu osoby z powodu alkoholu i może to być pchnięcie, że on lub ona potrzebuje, aby przejść dalej. Widziałem to już wcześniej. Jeśli czujesz się zdeterminowany, aby rzucić na własną rękę, po prostu pamiętaj o korzyściach płynących ze zdrowego okresu detoksu.

Leczenie holistyczne skupia się bardziej na dobrym zdrowiu, medytacji i przewodnictwie duchowym.

Metody holistyczne są również skuteczne dla wielu osób, które chcą pozostać trzeźwe. Poprzez te metody, wiele osób bierze naturalne środki zaradcze, uczestniczyć w modlitwie lub medytacji i cieszyć się doradztwa i sesji z innymi, którzy próbują rzucić picie. Istnieją nawet ośrodki leczenia, które koncentrują się na holistycznym leczeniu.

Wielu alkoholików zwraca się również do religii, gdy są gotowi rzucić picie. Spotkania z kaznodziejów, księży i członków kościoła może pomóc i wielu znaleźć, że doradztwo oparte na religii.

Niektórzy nawet uważają, że zmiana złych nawyków na lepsze może pomóc; na przykład, osoby te często podejmują ćwiczenia fizyczne, aby oderwać się od alkoholu, gdy mają ochotę na drinka.

Każda osoba i każde uzależnienie jest inne, więc niekoniecznie istnieje jeden uniwersalny rodzaj leczenia alkoholizmu. Jeśli jesteś gotowy, aby przestać pić, ważne jest, abyś poprosił o pomoc i poszukał metody, która będzie działać dla Ciebie. Niezależnie od tego, jaką drogę wybierzesz, powinieneś rozważyć rozmowę z doradcą ds. uzależnień na temat swoich możliwości.