Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

7 rzeczy, które mogą pomóc w unikaniu picia

W pewnym momencie mojego życia, jeśli ktoś powiedziałby mi, że mogę przejść ponad tydzień bez picia, powiedziałbym mu, że jest absolutnie szalony. Dojście do punktu, w którym byłem gotów przestać, zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym, wydawało się prawie niemożliwe. Po dojściu tak daleko byłem przerażony powrotem do tego samego stylu życia, który był mi tak dobrze znany. W ciągu ostatnich 5 lat nauczyłem się wiele o tym, co mogę zrobić, aby trzymać się z dala od alkoholu, teraz myśl o piciu nie jest nawet częścią mojego mózgu. To nie zawsze tak było, na początku były dni, że biały knykcie mój sposób przez. Oto 7 prostych rzeczy, które możesz zrobić na co dzień, aby pomóc sobie w utrzymaniu się z dala od alkoholu.

Rozmawiaj z innymi ludźmi o tym, przez co przechodzisz

Budowanie dobrej trzeźwej grupy wsparcia było i jest istotną częścią mojej dalszej trzeźwości. Bez posiadania ludzi, którzy mogą odnieść się do walki, która jest wczesna trzeźwość może umieścić dodatkowy stres w już stresującej sytuacji. Mówienie o swojej chęci picia innym, którzy tak się czują, może naprawdę pomóc złagodzić niektóre z tych pragnień.

Znajdź hobby, które pomoże ci spędzić lepiej czas

Znajdź coś, co lubisz robić i zanurz się w tym. Czy to czytanie, ćwiczenia, tworzenie muzyki lub cokolwiek pomiędzy. To nie tylko pozwoli Ci się dobrze bawić, ale także pomoże Ci uniknąć sięgnięcia po pierwszego drinka.

Nie siedź i nie użalaj się nad swoim nieszczęściem

Jeśli masz zły dzień najgorsze, co możesz zrobić, to po prostu siedzieć sam w środku. Dostaniesz wewnątrz swojej głowy i we wczesnej trzeźwości, że może być bardzo niebezpieczne miejsce, aby być. Wyjdź i zrób coś, idź złapać trochę kawy może zajrzeć do wolontariatu. Po prostu zrób coś oprócz siedzenia w samotności.

Spróbuj zrobić coś miłego, nie prosząc o nic w zamian.

Nie mówię o malowaniu czyjegoś domu dla nich lub coś szalonego, ale po prostu spróbuj być lepszym człowiekiem codziennie. Jeśli widzisz jakieś śmieci na chodniku, wyrzuć je. Jeśli wchodzisz do sklepu i ktoś za tobą stoi, przytrzymaj drzwi. Nie próbuj wygrać Pokojowej Nagrody Nobla, ale te małe rzeczy mogą naprawdę sprawić, że poczujesz się lepiej z dnia na dzień.

Znajdź grupę wsparcia

To nie tylko pomoże Ci zbudować trzeźwą grupę wsparcia, ale pomoże nadać strukturę Twojemu życiu. Mając coś do zrobienia codziennie pomoże Ci pozostać z głowy. Nigdy nie wiesz, co możesz usłyszeć w spotkaniu AA lub z kim możesz porozmawiać poza grupą Celebrate Recovery.

Spróbuj znaleźć pracę

Wielu z nas we wczesnej trzeźwości zostawił wiele wraku za nami i rozpocząć naszą drogę do odzysku bez pracy. Oczywiście nie mając pracy może prowadzić do wielu niepotrzebnych stresów i wolnego czasu. Jeśli masz pracę, pomoże ci to dać trochę dodatkowego napędu plus nigdy nie boli mieć trochę pieniędzy w kieszeni, aby pomóc zapłacić rachunki.

Trzymaj się z dala od miejsc, w których dochodzi do nawrotów choroby

Kiedy jesteś we wczesnej trzeźwości, nie ma powodu, aby wychodzić do baru w nocy. Jeśli masz zamiar złapać trochę lunchu gdzieś nie być kretynem i siedzieć przy barze, przejdź do stołu lub kabiny i zachować menu koktajlowe, gdzie jest. Jeśli jesteś palaczem i potrzebujesz papierosów, nie idź do sklepu monopolowego, aby je kupić. Podczas zakupów spożywczych wiesz, co znajduje się w dolnej części alejki z winem i piwem, a w przypadku, gdy tego nie wiesz, jest to wino i piwo. Po prostu dokonuj mądrych wyborów, nie ma powodu, aby stawiać czoła niepotrzebnym pokusom.

To tylko kilka małych pomocnych wskazówek, które pomogą ci przejść przez trudne czasy we wczesnej trzeźwości. Pamiętaj jak nieszczęśliwy byłeś w pewnym momencie z powodu swojego picia, ten pierwszy drink doprowadzi do kolejnego. Kontynuuj dobrą pracę i bądź dumny z tego co zrobiłeś, zbyt wielu ludzi umiera z powodu tej choroby. Bądź wdzięczny, że nie jesteś jednym z nich/.